Co nabízím

Péči v šestinedělí, laktační poradenství, přípravu na šestinedělí a laktaci, Pravku.

Komplexní péče v šestinedělí

Každá žena, každé děťátko i jejich vztah je neopakovatelný.
A proto i moje podpora a péče v šestinedělí bude šitá na míru právě Vám. Péči v šestinedělí sestavíme společně a přesně podle Vašich potřeb. Budu se vždy řídit tím, co budete aktuálně potřebovat.

Nabídnout Vám mohu: vyslechnout bez předsudků, pomoc s laktací, pomoc s péčí o miminko. Poradím, jak se starat o případná porodní poranění, včetně jizev po císařském řezu. Ráda opečuji i Vás. Například pomocí reboza – mexického šátku, baněk, nebo jiných jemných a uvolňujících technik. Ukážu Vám, jak si podvazovat bříško šátkem. Mohu pomoc i s domácností, nebo staršími dětmi, abyste měla pro sebe a miminko nerušenou chvilku.

To vše a mnohem víc Vám mohu nabídnout. Moji prioritou je Vám ukázat, že vše potřebné pro mateřství už máte a znáte. Stačí naslouchat své intuici a věřit sama sobě.

.

Laktační poradenství

Na kojení záleží. Je to norma. Občas nestačí se pro kojení jen rozhodnout. Stává se, že ženy potřebují s kojením pomoct, a to konkrétní radou a naučením konkrétních zručností.

Při kojení nemá žena pociťovat bolest- pokud ji cítí, je potřeba zapracovat na technice přisátí. Při správném asymetrickém přisátí získá miminko potřebné množství mléka a zároveň žena kojí bezbolestně.

Příprava na šestinedělí a laktaci v průběhu těhotenství

Společně si můžeme vytvořit plán šestinedělí. Dopředu si projdeme možnosti podpory v šestinedělí ze strany rodiny a přátel. Řekneme si, co tělo ženy po porodu potřebuje, proč je tak důležitý odpočinek a co můžete po porodu očekávat. Připravíme se na laktaci, protože štěstí přeje připraveným a prevence je lepší než léčba.

Pravka

Pravka je úžasná manuální technika podle staroslovanských tradic. Pracuje s celým tělem se zaměřením na bříško. Aktivuje lymfu, krevní oběh a žluč. Pomáhá po porodu vracet orgány na své místo, blahodárně působí na ženský organismus. Napomáhá srovnat pánev, menstruační cyklus a odstranit menstruační bolesti. Pomáhá připravit ženu na těhotenství.

Více

Vlídná péče – Darja Balatková

Poporodní dula a laktační poradkyně