Přeskočit na obsah

Co nabízím

Péči v šestinedělí, laktační poradenství, podpůrné skupinky při kojení, individuální kurzy (šestinedělí, kojení, sebepéče, dětské/mimi masáže, ženské masáže), poradenství při nošení, Pravku, ženské masáže a SKUPINOVĚ KURZY.

Komplexní péče v šestinedělí

Každá žena, každé děťátko i jejich vztah je neopakovatelný.
A proto i moje podpora a péče v šestinedělí bude šitá na míru právě vám. Péči v šestinedělí sestavíme společně a přesně podle vašich potřeb. Budu se vždy řídit tím, co budete aktuálně potřebovat.

Nabídnout vám mohu: vyslechnout bez předsudků, pomoc s laktací, pomoc s péčí o miminko. Poradím, jak se starat o případná porodní poranění, včetně jizev po císařském řezu. Ráda opečuji i vás. Například pomocí reboza – mexického šátku, baněk, napářky, nebo jiných jemných a uvolňujících technik, včetně masáží. Ukážu vám, jak si podvazovat bříško šátkem. Prozradím Vám, co je důležité v šestinedělí, aby vaše tělo mohlo maximálně využít svůj potenciál při poporodní regeneraci. Naučím vás, jak si sama můžete masírovat bříško a tuto masáž můžete využít i pro své miminko. Mohu pomoc i s domácností, nebo staršími dětmi, abyste měla pro sebe a miminko nerušenou chvilku.

To vše a mnohem víc vám mohu nabídnout. Moji prioritou je vám ukázat, že vše potřebné pro mateřství už máte a znáte. Stačí naslouchat své intuici a věřit sama sobě.

Laktační poradenství

Na kojení záleží. Je to norma. Občas nestačí se pro kojení jen rozhodnout. Stává se, že ženy potřebují s kojením pomoct, a to konkrétní radou a naučením konkrétních zručností.

Při kojení nemá žena pociťovat bolest- pokud ji cítí, je potřeba zapracovat na technice přisátí. Při správném asymetrickém přisátí získá miminko potřebné množství mléka a zároveň žena kojí bezbolestně.

Děťátko by mělo být na prsu spokojené. I v situacích, kdy tomu tak není a dítě je na prsu neklidné, zlobí se, odtahuje se, nebo ho odmítá zcela, vám dokážu pomoci.

Přípravy v těhotenství

Šestinedělí

Společně si můžeme vytvořit plán šestinedělí. Dopředu si projdeme možnosti podpory v šestinedělí ze strany rodiny a přátel. Řekneme si, co tělo ženy po porodu potřebuje, proč je tak důležitý odpočinek a co můžete po porodu očekávat. Mohu vás naučit jemné techniky, které můžete využívat hned po porodu k rychlejší regeneraci vašeho těla.

Kojení

Dozvíte se spoustu důležitých faktů okolo kojení, které jsou vědecky podložené. Řekneme si, co kojení ovlivňuje, jak pozitivně, tak i negativně. V neposlední řadě se jedná i o praktickou přípravu, kde si ukážeme několik kojících poloh, které si i vyzkoušíte.

Více o kurzu kojení

Kurz sebepéče

Nebo byste se chtěla dozvědět, jak můžete podpořit přirozené regenerační procesy během šestinedělí? Kurz je zaměřený na jednoduché, jemné cviky, masáže, které vycházejí z Pravky a další důležité prvky. Toto ucelené doporučení, po jednotlivých týdnech od porodu, dokážete aplikovat sama podle svých časových možností a sil.

Více o kurzu sebepéče v šestinedělí

Štěstí přeje připraveným a prevence je lepší než léčba.

Masáže

Pravka

Pravka je úžasná masážní technika podle staroslovanských tradic. Pracuje s celým tělem se zaměřením na bříško. Aktivuje lymfu, krevní oběh a žluč. Pomáhá po porodu vracet orgány na své místo, blahodárně působí na ženský organismus. Napomáhá srovnat pánev, menstruační cyklus a odstranit menstruační bolesti. Pomáhá připravit ženu na těhotenství.

Více

Ženské masáže

Ať už se potřebujete zrelaxovat, ulevit namáhanému a bolavému tělu, nebo pomoct tělu s regenerací po porodu, jsem tu pro vás. Můžeme využít rebozo- mexický šátek, klasickou relaxační masáž, baňky, masážní míčky, vše podle vašich potřeb. Jako bonus vás mohu naučit, jak o své tělo a bříško můžete pečovat sama.

Masáž miminek

Naučím vás, jak správně a účinně masírovat vaše dítě či miminko. Masáž je skvělý nástroj na posílení vazby mezi rodičem a dítětem, podporuje jeho růst a vývoj a také úleví od běžných nepříjemností, jako jsou bolesti bříška nebo problémy se spaním. Tato dovednost Vám umožní aktivně přispět k blahu vašeho dítěte a zároveň prohloubí vzájemnou důvěru a porozumění

Podpůrná skupina v těhotenství a mateřství

Pozor, pozor! Od listopadu (8.11.2023) se můžeme pravidelně vídat na podpůrné skupině určené všem těhotným ženám a ženám, které již děťátko mají. Nezáleží na tom po jaké mateřské cestě zrovna kráčíte u nás najdete jen podporu, pochopení a v případě vašeho zájmu i profesionální radu. Skupinu povedu já – Darja Balatková, certifikovaná poporodní dula, laktační poradkyně a maminka 4 synů a od prosince i porodní dula Míša Kohoutková.

Zde se prosím přihlašte

PŘÍPRAVA NA KOJENÍ BEZ STRESU na Statku Vraných v Bohnicích 12.12.2023

Jsi těhotná a uvědomuješ si, že porodem to teprve začíná? Chceš získat potřebné vědomosti a dovednosti v kojení, aby ses cítila klidná a sebejistá?

Nenech si tedy ujít tuto příležitost, kdy 12.12.2023 na Stattku Vraných v Bohnicích bude probíhat PŘÍPRAVA NA KOJENÍ BEZ STRESU a to od 10-13 hodin.

V čem je tato nabídka tak jedinečná? Jedná se o mojí kompletní přípravu na kojení s velmi výhodnou cenou. Proto neváhej a přihlaš se, počet míst je omezen.

Zde se prosím přihlašte

Podpůrná skupina v těhotenství a mateřství v Bohnicích – Praha 8

Pravidelné setkání podpůrné skupiny je určeno všem těhotným ženám a ženám, které již děťátko mají. Nezáleží na tom po jaké mateřské cestě zrovna kráčíte u nás najdete jen podporu, pochopení a v případě vašeho zájmu i profesionální radu. Skupinu povedu já – Darja Balatková, certifikovaná poporodní dula, laktační poradkyně a maminka 4 synů a porodní dula Míša Kohoutková.

Zde se prosím přihlašte

Vlídná péče – Darja Balatková

Poporodní dula, laktační poradkyně, masérka.

GDPR