Přeskočit na obsah

Co nabízím

Jako poporodní dula, laktační poradkyně, masérka a lektorka baby masáží poskytuji ženám přípravu už v období těhotenství. Moje individuální přípravy probíhají v Praze nebo online. Jsou vždy nabité užitečnými informacemi a praktickými dovednostmi. Připravuji ženy na období šestinedělí, kojení, nebo je připravím krok po kroku na způsob, jak o sebe mohou v šestinedělí pečovat samy. A to tak, aby jejich tělo využilo svého regeneračního potenciálu na maximum.
Předávám rodičům umění baby masáží, které prohlubují vazbu s jejich dětmi. Zároveň dokáží miminko zklidnit, ulevit mu od bolesti bříška a pracovat na zmírnění či odstranění různých vývojových nesrovnalostí.

Příprava

Poporodní dula pečuje o ženu v šestinedělí podle jejich potřeb a v jejím tempu. Poskytuje emocionální a  fyzickou pomoc a podporu.

Šestinedělí

Laktační poradkyně poskytuje ženě ověřené informace a učí ji zručnosti, které ji s kojením pomohou. 
Laktační poradkyně například pomáhá v situacích, kdy kojení bolí, miminko se nepřisává, nebo je při kojení nespokojené.

Kojení

Masáž je vhodné zařadit k rychlejší regeneraci po porodu, či jako podpůrný prostředek k bolestivé menstruaci, či problémech s otěhotněním. Těhotenská masáž pomáhá ženě relaxovat. Baby masáže dokáží děti uklidnit, pomáhají prohloubit vazbu mezi rodičem a dítětem, posilují imunitu a dokáží pracovat s vývojovými odchylkami jemně, ale účinně.

Masáže

Podporu

Péči v šestinedělí, laktační poradenství, podpůrné skupinky při kojení, individuální kurzy (šestinedělí, kojení, sebepéče, dětské/baby masáže, ženské masáže(těhotenské i po porodu), Pravku, poradenství při nošení, .

šestinedělí šestinedělka režím v šestinedělí návštěvy v šestinedělí sebepéče po porodu poporodní dula Praha Darja Balatková

Komplexní péče v šestinedělí

Každá žena, každé děťátko i jejich vztah je neopakovatelný.
A proto i moje podpora a péče v šestinedělí bude šitá na míru právě vám. Péči v šestinedělí sestavíme společně a přesně podle vašich potřeb. Budu se vždy řídit tím, co budete aktuálně potřebovat.

Nabídnout vám mohu: vyslechnout bez předsudků, pomoc s laktací, pomoc s péčí o miminko. Poradím, jak se starat o případná porodní poranění, včetně jizev po císařském řezu. Ráda opečuji i vás. Například pomocí reboza – mexického šátku, baněk, napářky, nebo jiných jemných a uvolňujících technik, včetně masáží. Ukážu vám, jak si podvazovat bříško šátkem. Prozradím Vám, co je důležité v šestinedělí, aby vaše tělo mohlo maximálně využít svůj potenciál při poporodní regeneraci. Naučím vás, jak si sama můžete masírovat bříško a tuto masáž můžete využít i pro své miminko. Mohu pomoc i s domácností, nebo staršími dětmi, abyste měla pro sebe a miminko nerušenou chvilku.

To vše a mnohem víc vám mohu nabídnout. Moji prioritou je vám ukázat, že vše potřebné pro mateřství už máte a znáte. Stačí naslouchat své intuici a věřit sama sobě.

Laktační poradenství

Na kojení záleží. Je to norma. Občas nestačí se pro kojení jen rozhodnout. Stává se, že ženy potřebují s kojením pomoct, a to konkrétní radou a naučením konkrétních zručností.

Při kojení nemá žena pociťovat bolest- pokud ji cítí, je potřeba zapracovat na technice přisátí. Při správném asymetrickém přisátí získá miminko potřebné množství mléka a zároveň žena kojí bezbolestně.

Děťátko by mělo být na prsu spokojené. I v situacích, kdy tomu tak není a dítě je na prsu neklidné, zlobí se, odtahuje se, nebo ho odmítá zcela, vám dokážu pomoci.

laktační poradenství bolest při kojení nepřisávající se miminko kojení laktační poradkyně Praha Darja Balatková

Přípravy v těhotenství

Přípravy v těhotenství Připrava na kojení Příprava na šestinědělí Praha Darja Balatková Kurz Jemný měsíc

Štěstí přeje připraveným a prevence je lepší než léčba.

Šestinedělí

Společně si můžeme vytvořit plán šestinedělí. Dopředu si projdeme možnosti podpory v šestinedělí ze strany rodiny a přátel. Řekneme si, co tělo ženy po porodu potřebuje, proč je tak důležitý odpočinek a co můžete po porodu očekávat. Mohu vás naučit jemné techniky, které můžete využívat hned po porodu k rychlejší regeneraci vašeho těla.

Kojení

Dozvíte se spoustu důležitých faktů okolo kojení, které jsou vědecky podložené. Řekneme si, co kojení ovlivňuje, jak pozitivně, tak i negativně. V neposlední řadě se jedná i o praktickou přípravu, kde si ukážeme několik kojících poloh, které si i vyzkoušíte.

Více o kurzu kojení

Kurz sebepéče nejen v šestinedělí

Nebo byste se chtěla dozvědět, jak můžete podpořit přirozené regenerační procesy během šestinedělí? Kurz je zaměřený na jednoduché, jemné cviky, masáže, které vycházejí z Pravky a další důležité prvky. Toto ucelené doporučení, po jednotlivých týdnech od porodu, dokážete aplikovat sama podle svých časových možností a sil.

Více o kurzu sebepéče v šestinedělí

Masáže

Pravka

Pravka je úžasná masážní technika podle staroslovanských tradic. Pracuje s celým tělem se zaměřením na bříško. Aktivuje lymfu, krevní oběh a žluč. Pomáhá po porodu vracet orgány na své místo, blahodárně působí na ženský organismus. Napomáhá srovnat pánev, menstruační cyklus a odstranit menstruační bolesti. Pomáhá připravit ženu na těhotenství.

Více o Pravce

Pravka masérka těhotenské masáže masáž bylinnými měšci Praha Darja Balatková

Ženské masáže a těhotenské masáže

Ať už se potřebujete zrelaxovat během těhotenství, ulevit namáhanému a bolavému tělu, nebo pomoct tělu s regenerací po porodu, jsem tu pro vás. Masáž je vždy přizpůsobena přímo vám na míru a respektuje váš aktuální stav a potřeby.

baby masáže Praha - Darja Balatková
masáže miminek lektorka

Masáž miminek, baby masáže

Naučím vás, jak správně a účinně masírovat vaše dítě či miminko. Masáž je skvělý nástroj na posílení vazby mezi rodičem a dítětem, podporuje jeho růst a vývoj a také úleví od běžných nepříjemností, jako jsou bolesti bříška nebo problémy se spaním. Tato dovednost Vám umožní aktivně přispět k blahu vašeho dítěte a zároveň prohloubí vzájemnou důvěru a porozumění

Podpůrná skupina v těhotenství a mateřství na pomezí Bohnic a Troje (Praha 8/ Praha 7)

Pravidelné setkání podpůrné skupiny je určeno všem těhotným ženám a ženám, které již děťátko mají. Nezáleží na tom po jaké mateřské cestě zrovna kráčíte u nás najdete jen podporu, pochopení a v případě vašeho zájmu i profesionální radu. Skupinu povedu já – Darja Balatková, certifikovaná poporodní dula, laktační poradkyně a masérka a porodní dula Míša Kejřová.

Zde se prosím přihlašte

Vlídná popodula z Prahy Darja Balatková. Poskytuje služby poporodní duly, laktační poradkyně, ženské masérky a lektorky baby masáži v Praze. 
Během těhotneství ženy individuálně připravuje na období šestinedělí a kojení. Přípravu poskytuje v Praze, nebo online.

Vlídná péče – Darja Balatková

Poporodní dula, laktační poradkyně, masérka.

GDPR